Za kultúrou do SND

Za kultúrou do SND ....  Ako sa Lomidrevo stal kráľom

 

 

Naši žiaci 3. a 4. ročníka navštívili dňa 30. septembra 2015 budovu SND v Bratislave. Pod vedením svojich triednych učiteliek tak mali možnosť vidieť krásnu, humornú a napínavú rozprávku od Ľubomíra Feldeka – Ako sa Lomidrevo stal kráľom.

Táto fantazijná rozprávka zaujala nielen deti, ale aj dospelých. Aj napriek tomu, že šlo o fantazijnú rozprávku, niesla v sebe základné atribúty klasickej rozprávky. Okrem víťazstva dobra nad zlom, predstavila deťom aj jednu zo zlých ľudských vlastností, a tou bola závisť. Poukázala na falošných priateľov, ktorí nám môžu v živote ublížiť, len kvôli vidine bohatstva a závisti. Hranou formou poučila naše deti, že ozajstné priateľstvo nie je hodné žiadneho bohatstva, práve naopak, samotné priateľstvo je tým pravým bohatstvom. Ľubomír Feldek vo svojej fantazijnej rozprávke nezabudol ani na lásku, pomoc v núdzi či odpustenie.

Naozaj táto rozprávka je určená pre všetkých, malých i veľkých, pre všetkých tých, ktorí veria, že vo svete fantázie sa dá nielen zabaviť, ale aj veľa naučiť. Pre tých, ktorí veria, že prostredníctvom rozprávky môžu starí omladnúť, malí narásť, slabí zmocnieť či hlúpi zmúdrieť. 

 

Mgr. Katarína Rabajdová

 

 

 

 

 

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Katarína Rabajdová

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre