Deň tekvičiek

Halloween verzus Deň tekvičiek

 

      Posledné októbrové dni už niekoľko rokov patria Halloweenu. Ľudia na celom svete vyrezávajú strašidelné tekvice, obliekajú si hrôzostrašné kostýmy a menia sa tak na bosorky, kostry, vlkolakov, lesných mužov a iné strašidlá. Pôvodne ide o keltský sviatok, no v súčasnosti ho každý vníma ako americký. Je veľa názorov na sviatok Halloween, či už kladných alebo záporných. Je každého osobná vec čomu verí a čo preferuje.

      Horováci v tom majú jasno už niekoľko rokov. Žiadne strašidlá, žiadne kostýmy, žiaden Halloween. Z tohto celého sviatku si prebrali len ozdobné tekvičky, na ktorých môžu ukázať svoje šikovné ruky a predstaviť vlastnú fantáziu.

      Preto ZŠ Pavla Horova neslávi Halloween, ale Deň tekvičiek. Ten pripadol na posledný deň vyučovania pred jesennými prázdninami. Žiaci 1.- 4. ročníka sa zapojili do súťaže o najkrajšiu tekvičku. Spolu s rodičmi vytvorili rôzne strašidelné, rozprávkové, ale aj umelecké tekvičky. A tak sa tekvičky premenili na mimoňov, strašidlá, duchov či drevenicu. Hodnotili sa prvé tri miesta v každom ročníku, no odmenení boli všetci zúčastnení.

Výhercovia:

1. miesto: Milan Marko (1.ročník)

                Peter Šmondrk (2.ročník)

                Veronika a Terézia Milové (3:ročník)

2. miesto: Laura Cödörová (1.ročník)

                Kristína Bruteničová (2.ročník)

                Nicol Lališová (3.ročník)

3. miesto: Kamila a Šimon Kubranovci (1. a 3.ročník)

               Sofia Benkovská (2.ročník)

               Júlia Dubinová (3.ročník)

 

      Horováci boli šťastní a spokojní so svojou prácou, tešili sa každej tekvičke a vôbec im nechýbali halloweenské kostýmy. Preto Horováci slávia Deň tekvičiek a nie Halloween. :-)

 

Mgr. Katarína Rabajdová

 

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Katarína Rabajdová

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre